آگهی
پزشکی و سلامت
پزشکی و سلامت » سایر خدمات پزشکی و سلامتی

تلخی قابل کنترل بیماری شیرین

۷۶ بازدید
۶. دسامبر ۲۰۱۷ - ۱:۱۹

مجید حاجی‌فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تندرست نیوز، در خصوص اهمیت

تغذیه در افراد دیابتی، گفت: ابتدا باید نوع دیابت افراد مبتلا را تشخیص دهیم. افراد دیابتی نوع ۱ اغلب کودکان و نوجوانان را درگیر می‌کند و مبتلایان به آن وابسته به تزریق انسولین هستند. تغذیه در این افراد باید طی وعده‌های زیاد و با حجم کم باشد.

وی افت قند خون را در این افراد خطرناک دانست و افزود: اگر تعداد وعده‌های غذایی کم باشد، شوک قند خون در مبتلایان به دیابت نوع ۱ اتفاق می‌افتد؛ به همین دلیل این افراد همیشه باید مواد قندی ساده همچون آبنبات، کشمش و شکلات همراه خود داشته باشند. البته دیابتی‌های نوع ۱ به علت دریافت انسولین منع غذایی خاصی ندارند و فقط باید از پرخوری اجتناب کنند.

حاجی‌فرجی با اشاره به این‌که بیشتر نوجوانان و کودکان دیابتی لاغر هستند، ادامه داد: مبتلایان به دیابت نوع ۱ باید تمام اقلام غذایی را در حجم کم مصرف کنند تا دچار سوء‌تغذیه، به ویژه در گروه پروتئینی نشوند. از طرفی بهتر است باید مبتلایان زیر نظر متخصصان تغذیه یا انجمن دیابت تحت مشاور تغذیه‌ای قرار گیرند. 

تماس با ما:

۰۲۱۲۲۱۳۳۵۰۵

۰۲۱۲۲۱۳۳۴۸۴

http://tandorostnews.ir/‎

تهران - شهرک غرب - بلوار فرحزادی بعد از بلوار دریا کوچه بهار پلاک ۳

قیمت: 
۰ ریال
دیگر آگهی های آگهی دهنده


گروه فن آوران صنایع داتیس ، آماده طراحی و چاپ برچسب انرژی در کوتاه ترین زمان و بهترین کیفیت برای صنایع مرتبط میباشد.

۶ روز ۶ ساعت قبل
  • لیبل اصالت تلفیقی داتیس originality label


موسسه پرستاری سینا به شماره ثبت ۱۸۵۴۹ وشناسنامه ملی ۱۰۱۰۰۶۳۳۱۴۶ بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در زمینه پرستاری از سالمندان و بیماران با استفاده از نیروهای انسانی تحصیل کرده و با تجربه و قابل اعتماد رسمی بر ارایه خدمات پرستاری مبتنی بر نیا

۱ هفته ۲ روز قبل
  • موسسه پرستاري سينا